Jak posprzątać po dużym remoncie

Remonty to wyjątkowo niechlujne sprawy. Tydzień po fakcie nikt nie chce znaleźć tego wszechobecnego pyłu budowlanego na wysokiej półce. Jest to nie tylko nieprzyjemne, może być również szkodliwe dla ciebie, a także dla wszystkich zwierząt domowych i / lub małych ludzi, których masz w pobliżu. Zapobieganie jest kluczowe, dlatego najpierw zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby zminimalizować bałagan podczas remontu. Następnie przeczytaj tutaj, aby zobaczyć, jak posprzątać po remoncie.
O ile wyraźnie nie włączysz go do umowy z Daisy's Home, gruntowne czyszczenie zwykle nie jest częścią pracy wykonawcy. Standardem każdej umowy jest „zamiatanie brudu bieżącego” Niektórzy kontrahenci mogą również wycierać rzeczy mokrymi szmatami. Wszystko poza tym (w tym sprzątanie wspólnych pomieszczeń, takich jak korytarze i windy) będzie musiało zostać specjalnie zaaranżowane i najprawdopodobniej poniesie dodatkowe koszty, które poniesiesz jako właściciel budowy.

Usługi sprzątania
Niezależnie od tego, czy wyprowadziłeś się, czy przebiega proces renowacji, po zamocowaniu ostatniej szuflady i nałożeniu ostatniej warstwy farby musisz zorganizować głębokie posprzątanie po zakończeniu budowy/ remontu. Właściciele domów mogą samodzielnie przeprowadzić gruntowne czyszczenie lub zlecić je Daisy's Home, które koncentrują się na tej usłudze.  


Jakie podjąć kroki by doczyścić twój lokal po remoncie/ budowie


Zwykle posprzątanie po zakończeniu budowy będzie obejmować:

 • Pozamiatać i odkurzyć wszystkie powierzchnie, w tym sufity, ściany
 • Pozamiatać, powycierać i zdezynfekować podłogi
 • odkurzyć całą tapicerkę
 • zetrzyj drzwi, gałki, listwy przypodłogowe, parapety i sprzęt
 • dokładne czyszczenie i odkażanie łazienek i kuchni (w tym urządzeń oraz szafek )
 • zetrzyj dogłębnie kurz, odkurzanie i ścieranie wszystkich wnętrz okien, w tym parapetów i ram
 •  odkurzyć wszystkie kanały, kraty, otwory wentylacyjne, żaluzje, wentylatory sufitowe i oprawy oświetleniowe
 • wyczyść cały sprzęt, taki jak zawiasy i uchwyty
 • wyczyść wewnątrz i na zewnątrz półek i szafek
 • wyczyść wnętrze wszystkich szaf
 • usunięcie wszystkich pozostałych śmieci i gruzu (chociaż twój wykonawca powinien usunąć większość z nich w ramach umowy)
 • Jeśli próbujesz zdecydować, czy zrobić to sam, czy zlecić to ekspertom, zadaj następujące pytania:

 1. Czy masz energię i czas?
 2. Jak długo ci to zajmie?
 3. Czy masz jeszcze jakieś pieniądze w budżecie na remont, które możesz przeznaczyć na sprzątanie? (Lub jeszcze lepiej, zaplanuj go już teraz, jeśli jeszcze nie zacząłeś!).
 4. Różne okoliczności określą, kto dostanie pracę, ale dokładne oczyszczenie ma kluczowe znaczenie. Podczas remontu uwalniane są wszystkie rodzaje cząstek, w tym różne toksyny, zarodniki pleśni, krzemiany i najdrobniejszy pył, który może uszkodzić płuca. Świeżo nałożone farby, lakiery i podkłady wydzielają również opary. Biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenia dla twojego zdrowia, wysoka cena za właściwe czyszczenie może być tego warta!