7 porad dotyczących czyszczenia biur na przykład z Daisy's Home

Dzielenie biura z innymi ludźmi nie jest łatwe, gdy jesteś zorganizowany oraz stawiasz na czystość.
szczególnie cięzko jest sprostać tym, którzy nie dbają o bałagan na biurku i higienę biura! Nawet jeśli twoje biuro korzysta ze zwykłej firmy sprzątającej, niektóre prace porządkowe mogą nie przyciągać uwagi, na jaką zasługują.

Aby utrzymać standardy higieny i czystość w biurze na komfortowym poziomie, oto 7 wskazówek dotyczących czyszczenia, które chronią przed kurzem, brudem i zarazkami.

1. Umów się na okazjonalne głębokie sprzątanie z Daisy's Home :)

Poproś swojego pracownika sprzątającego, aby od czasu do czasu przeprowadził głębokie czyszczenie. Większość komercyjnych firm usług sprzątających oferuje głębokie czyszczenie, specjalistyczne czyszczenie dywanów i tapicerki oraz głębokie czyszczenie twardych podłóg, a także codzienne czyszczenie kontraktowe.
Z czasem gromadzi się brud w miejscach które są mało używane bądź często a twój Pracownik usług sprzątania stara się utrzymać w jak najlepszym stanie ale dlatego warto też poprosić sprzątaczy o głębokie czyszczenia w trudno dostępnych miejscach.

2. Klawiatura czysta

Większość firm sprzątających ma zlecone wykonanie określonych zadań sprzątania, takich jak odkurzanie biura, sprzątanie łazienek i kuchni oraz opróżnianie pojemników. Podczas gdy niektóre firmy nie  czyszczą klawiatury, mysz i telefonów, wiele z nich nie włącza tych przedmiotów do regularnego czyszczenia.

Pracownicy często pomijają czyszczenie komputera i telefonu, ale są to miejsca w biurze, w których znajduje się wysoki poziom bakterii. Przykro nam, że podzielę się tą  czystą informacją  = ale badania przeprowadzone przez University of Arizona wykazały, że przeciętny komputer stacjonarny ma 400 razy więcej bakterii niż przeciętny sedes!

Nie wariuj! Regularne czyszczenie jest łatwe. Potrzebujesz kilku narzędzi do czyszczenia, takich jak szczotka do klawiatury, powietrze w puszce i ewentualnie lepki żel do czyszczenia. Następnie postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia klawiatury przynajmniej raz w tygodniu.


3. Wytrzyj liście roślin

Dla "czystego dziwaka" rośliny mogą wydawać się kolejną rzeczą zaśmiecającą biuro. Ale zanim je wykluczysz, powinieneś wiedzieć, że rośliny faktycznie oczyszczają powietrze! Rośliny oczyszczają powietrze z toksyn i uwalniają wilgoć z powrotem do atmosfery, co jest szczególnie dobre w klimatyzowanych biurach.
 Jeśli masz w domu rośliny domowe (jeśli nie powinieneś je dostać), liście będą od czasu do czasu delikatnie wycierać wilgotną ściereczką, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu.

4. Odkurz górną część książek, folderów i plików

Bez względu na to, jak bardzo jesteś uporządkowany i jak dobrze odkładasz dokumenty, pudełka i teczki na półkach będą zbierać kurz. Regularne odkurzanie górnej części książek, plików i folderów zapobiegnie gromadzeniu się kurzu. Uważaj, aby nie zassać ważnych dokumentów!

5. Posortuj i wyczyść szufladę biurka

Nawet najbardziej zorganizowani i czyści ludzie mają zwykle co najmniej jedną szufladę biurka, która od czasu do czasu wpada w stan. Co 6 tygodni przechodzisz przez szufladę biurka i porządkujesz ją wyczyść oraz zdezynfekuj.

Użyj przegródek do szuflad, aby utrzymać spinacze, gumki, zszywki i drobne przedmioty. Zdecyduj, co będzie w szufladzie, a co pozostanie na biurku. Bądź zorganizowany, a Twoja produktywność gwałtownie wzrośnie.

6. Ustaw częstotliwość czyszczenia lodówki

Czy zauważyłeś, że resztki jedzenia w lodówce biurowej zmieniają się w obcą formę życia? Jeśli z tego powodu unikasz korzystania z lodówki, być może nadszedł czas, aby ustawić harmonogram czyszczenia lodówki biurowej. Zapomniane jedzenie psuje się. W najlepszym wypadku wytwarza nieprzyjemny zapach. W najgorszym wypadku stanowi zagrożenie dla higieny.
Wspólna kuchnia jest obowiązkiem wszystkich, podobnie jak utrzymanie lodówki w czystości. Poproś kolegów, aby umówili się na randkę z jedzeniem, które otwierają, i brali odpowiedzialność za wyrzucanie przeterminowanych posiłków. Upewnij się, że lodówka jest czyszczona co tydzień, a personel opróżnia niechciane rzeczy na koniec każdego tygodnia.

7. Zdezynfekuj biurko i telefon

Raz w tygodniu należy dokładnie wyczyścić biurko chusteczkami dezynfekującymi i wyczyścić telefon, aby zapobiec gromadzeniu się kurzu, brudu, brudu, plam po jedzeniu, odcisków palców i bakterii. Jest to także cotygodniowa okazja, aby dopilnować, aby sprzęt nie gromadził się na biurku, a pliki były odkładane.

Twoje biurko będzie nie tylko świeższym, czystszym i ładniejszym środowiskiem do pracy, ale także utrzymasz przestrzeń osobistą wolną od zarazków. Wystarczy szybkie przetarcie, aby zapobiec grypie i przeziębieniom.